FDO OTOP stworzony został na wzór FDO ogólnopolskiego prowadzonego przez Fundację Hospicyjną w ramach Kampanii Hospicjum to też Życie.

Okazało się bowiem, że „nasze” osierocone dzieci nie mogą korzystać z niektórych programów np. Funduszu Stypendialnego Fundacji Hospicyjnej. Potrzebami najważniejszymi dzieci często zamieszkałych w małych miejscowościach nie były pieniądze na dodatkowe zajęcia – bo takich na wsiach brakuje, ale zakup ubrań czy zabawek edukacyjnych, leków.

W myśl tych potrzeb OTOP pomaga dzieciom zbierając fundusze i zakupując dzieciom potrzebne artykuły zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem.

FDO OTOP powstał w 2011 roku i obejmuje dzieci osierocone przez pacjentów Hospicjum Domowego „Empatia”, a szczególności z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Trzeba pamiętać, że dzieci osierocone przez rodzica chorego na ciężką nieuleczalną chorobę są obarczone nie tylko stratą, ale przeżyciami związanymi z patrzeniem na cierpienie ukochanej osoby trwające często wiele miesięcy. Jeśli możemy w czymś Pomóc, to warto choć trochę ulżyć im w tej traumie. Liczy się przecież każdy uśmiech.

Akcje w ramach FDO:

– „Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka” akcja ogólnopolska – Fundacja Hospicyjna
– „Fundusz Stypendialny” akcja ogólnopolska – Fundacja Hospicyjna
– „Wakacje” akcja ogólnopolska polegająca na wysyłaniu dzieci na turnusy wakacje połączone z terapią dla dzieci osieroconych – Fundacja Hospicyjna
– „Kolorowy piórnik” akcja ogólnopolska, wyprawki dla dzieci – Fundacja Hospicyjna
– „Święta” rzeczowa pomoc dzieciom osieroconym i rodzinom – OTOP

Comments are closed.