Hospicjum Domowe EMPATIA
EMPATIA została założona przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej
w 2005 roku. Członkowie Stowarzyszenia widząc ogromną potrzebę społeczeństwa na opiekę hospicyjną w domu Pacjenta, powołali hospicjum, które przez pierwsze pół roku działało dzięki funduszom zebranym przez OTOP.

Dziś Hospicjum Domowe „Empatia” funkcjonuje w ramach kontraktów z NFZ, które zapewniają ok. 60% finansowania opieki nad  83 Pacjentami w ciągu miesiąca. Brakujące 40% oraz koszty opieki nad Pacjentami ponad kontrakt (mamy od 50 do 60 Pacjentów miesięcznie) pokrywa Stowarzyszenie z funduszy pozyskanych od darczyńców.

Opieka nad każdym chorym zawsze jest w Hospicjum Domowym „Empatia” darmowa. Dzięki działalności OTOP, które jest organizacją pożytku publicznego, możemy naszym Podopiecznym zapewnić, w razie potrzeby wsparcie materialne: część leków, środków medycznych, pielęgnacyjnych i higienicznych, sprzęt medyczny oraz inne środki umożliwiające i wspierające opiekę nad chorym. Stowarzyszenie pokrywa także koszty dojazdów do Pacjentów, telefony i wszystkie niezbędne do działalności hospicjum środki.Ale hospicjum to nie tylko medyczna czy finansowa strona, to także ludzie, którzy rozumieją, czuwają i są blisko. Dzięki doświadczeniu oraz włączaniu się w ogólnopolskie działania hospicyjne, możemy być i pomagać w najtrudniejszym momencie życia zarówno Podopiecznym, jak i ich bliskim.

Comments are closed.