1% dla hospicjów

OTOP uzyskał status OPP w 2005 roku.

Każdy podatnik może przekazać swój 1% podatku na rzecz Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej składając roczne zeznanie podatkowe, pomagając w ten sposób wypełniać stowarzyszeniu cele statutowe.

Odliczenie 1% jest odliczeniem od należnego podatku.

Przekazując jeden procent podatku na rzecz OPP nic nie zyskamy, ale też nie stracimy – zamiast Urzędowi Skarbowemu przekazujemy go po prostu wybranej przez nas organizacji.

Prawo do przekazania 1% podatku mają podatnicy rozliczający się:

• – Poprzez skalę podatkową (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji, czy z tzw. innych źródeł), czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%
  • – podatkiem liniowym
  • – ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych
  • – podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkoweW formularzu PIT należy wpisać numer KRS organizacji (OTOP: 0000126492) oraz wyliczoną kwotę nie przekraczającą 1% należnego fiskusowi podatku zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.

Można także wpisać konkretny cel, na który chcemy, aby nasz 1% został wydatkowany, możemy też udostępnić organizacji nasze dane.

Przeczytaj więcej: www.pit.pl/1procent

partnerzy

Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej

ul. Żeromskiego 6, 05-400 Otwock
E-mail: hospicjumotwock@wp.pl
Tel: (22) 719-42-80

O nas

Misją Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej jest wspieranie hospicjum, w dążeniu do jak najbardziej profesjonalnej, zgodnej z ideą hospicyjną, opieki nad chorym i jego rodziną.

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami