Gdy tylko dowiedziałam się, że w szkole istnieje wolontariat już coś mnie do niego ciągnęło. Jakby jakaś magiczna siła, której nie mogłam zrozumieć. Nie wiedziałam o co chodzi w pracy w wolontariacie, a jednak postanowiłam zapisać się do niego. Bardzo nie żałuję swojej decyzji, bo jestem zadowolona. Mogłam poprzez zbiórki pieniędzy pomagać innym, co dotąd wydawało mi się takie odległe.

Ogólnie praca wolontariuszy bardzo mi imponuje, gdyż bezinteresownie poświęcają oni własny czas dla innych. Może uczniowie z naszego gimnazjum nie jeżdżą do hospicjów, by bezpośrednio pomagać ludziom chorym, ale i tak zrobiliśmy gest w kierunku innych. Jestem dumna, że mogłam stać się częścią tej pomocy.

To nowe doświadczenie wiele mi pomogło, bo nauczyłam się, że małymi gestami i zwykłą chęcią, możemy naprawdę wiele osiągnąć. Jeśli każdy człowiek myślałby w ten sposób świat byłby jeszcze cudowniejszy. Mimo, że kończę gimnazjum mam nadzieję, że moja przygoda z wolontariatem się jeszcze nie zakończyła i będę mogła to kontynuować w nowej szkole.

Kinga Możdżonek uczennica Publicznego Gimnazjum w Osiecku

Comments are closed.